KHK TV

KHK ile ihraç edilen sağlık teknikeri Faruk Şentürk, Anadolu insanın söylendiği gibi vicdanlı olmadığını; aksine, işine geldiği gibi davrandığını kaydetti. Şentürk “Böyle olmasa yaşanan bunca haksızlığa, yapılan zulümlere ses çıkarırlardı. Ancak, tam tersine bu zulme ortak oldular” dedi.

ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRDİM

Sağlık teknikeri iken bir gecede ilan edilen KHK ile ihraç olan Tekniker Faruk Şentürk, KHK Tv’ye konuştu. Sendika üyeliği nedeniyle önce açığa alındığını, daha sonra ise bir gece ilan edilen KHK ile ihraç edilerek işsiz kaldığını belirten Faruk Şentürk, işsiz kaldıktan sonra çok zor günler geçirdiğini kaydetti.

“UBERDEN DERİ TİCARETİNE”

Kendisine sadece ailesinin sahip çıktığını, bunun dışında çok fazla destek göremediğini aktaran Şentürk, KHK ile ihraç olduğunu her daim çevresine haykırdığını kaydetti. İşsiz kaldıktan sonra bir süre UBER’de çalışan, UBER’in kapanması ile de dükkan açan Şentürk, Koronavirüs nedeniyle dükkânı da kapatmak zorunda olduğunu belirtiyor. Yaşadığı denemelere rağmen ticaretin kendisini motive ettiğini belirten Şentürk, “Mutlaka bir gün iade olacağıma inanıyorum. Ama göreve başlar mıyım bilmiyorum. Ticarette bir yerlere gelebilirsem belki de memuriyete tekrar dönmem” diyor.

“ALLAHIM EN SON BENİ İADE ET”

Kendisinin evli olmadığı için çok fazla mağduriyet yaşamadığını belirten Şentürk, “Ancak evli ve çocukları olanları görüyorum. Perişan durumdalar. O yüzden Allah’a duamdır: Allahım bir gün iade olunursa en son beni iade et. Çünkü ben bekarım, daha yaşım genç; çünkü benden daha kötü durumda olanlar var” ifadelerini kullandı.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan ️ izleyebilirsiniz.