KHK TV, Ahmet Erkan

KHK ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye’sinden ihraç edilen İş güvenliği uzmanı Mustafa Kaya; barışın, kardeşliğin, paylaşımın olduğu bir ülkede yaşamak istediğini söyledi.

Diyarbakır’da Fortlift yetkili servisi işi yapan Kaya, KHK TV’ye konuştu.

İşi Öğrendim, 4 Kişiye İş Verecek Duruma Geldim

İşten atıldıktan sonraki bir kaç ayın oldukça zor geçtiğini belirten Kaya, “Bu süreçte aklımı ve mücadelemi her zaman canlı tutmaya çalıştım. Evimin masrafları var, bir şeyler yapmam gerekiyordu. Kayınbabam beni bu işi yapmaya yönlendirdi. İlk başlarda fortlift hakkında hiç bir şey bilmiyorken şimdi, motorun içinde ne var, makinenin arızası ne, onarılması ne kadar zaman alır bunları biliyorum. Ayrıca, bu işi öğrendim, 4 kişiye iş verecek duruma geldim” dedi.

Susma, Sustukça Sıra Sana Gelecek!

“Hukukun ne demek olduğunu bilmiyorduk ta ki hukuksuzluk başımıza gelene kadar” ifadesini kullanan Kaya, “Kayıtlara göre 150 bin KHK’lıdan bahsediliyor ama sözleşmeli işçileri, taşeron işçileri de sayarsak bu sayının iki katı kadar KHK’larla işsiz aşsız bırakıldı.

Çocukluğumdan beri ‘susma, sustukça sıra sana gelecek’ sloganını duyardım ama tam anlayamazdım şimdi ne demek olduğunu anlıyorum. Sustuğumuz için başımıza bunlar geldi.” diye konuştu.

Son Söz: “Mücadele Etsinler, Yılmasınlar, Yıkılmasınlar”

İşini kurduktan sonra sürekli çalıştığını ve başarılı olmak için elinden geçen her şeyi yaptığını anlatan Kaya, şunları söyledi:

“Yarın, işe iade etseler bu şartlarda dönmem. Sistemimi kurdum, yanımda insanlar ekmek yiyor. Kamu kurumlarındaki arkadaşlarımızdan duyduklarımıza göre çalışanlar üzerinde büyük baskılar var. Hiç kimse çalıştığı yerde huzurlu değil. İnsanlar her gün atılacağı korkusuyla işe gelip gidiyor. Ben atıldım, bu korkudan kurtuldum. KHK’lı arkadaşlara da son sözüm şudur: Mücadele etsinler, yılmasınlar, yıkılmasınlar. Kendilerini ifade etmekte sıkılmasınlar.”

Dilerseniz röportajın tamamını buradan ️ izleyebilirsiniz.