KHK TV

Eşi 2 yıl önce cezaevine giren ve 7.5 yıl ceza alan 17 yıllık Edebiyat öğretmeni Nadiye Doğan “Ağaç kökü yemiyoruz şükür. Bir şekilde Allah rızkımızı veriyor. Mesele para değil. Hayallerimizi çaldılar” dedi.

Nadiye Öğretmen “24 Kasım Öğretmenler günü diyorlar açıkçası benim için hiç bir anlam ifade etmiyor” dedi. Kendisi de 6.3 ay ceza alan Nadiye Doğan, yaşadıklarını KHK Tv’ye anlattı. Eşiyle birlikte zor zamanlar geçirdiklerini ancak hayata bir şekilde tutunduklarını anlatan 17 yıllık Edebiyat öğretmeni hayalinin çocukluğundan bu yana öğretmen olduğunu anlatıyor. Eşinin ve kendisinin zor şartlarda okuyarak öğretmen olduğunu belirten Doğan “Bizlere soruyorlar ne yapıyorsun bilmiyorum diyorum. Geleceğe dair planınız var mı diyorlar yine bilmiyorum diyorum. Hayatımız gerçekten bilmiyorumlarla dolu şu anda” dedi.

“İŞİN NE DİYE SORUYORLAR KHKLIYIM DİYORUM”

İlk öğretmen maaşını aldığında o paranın kendisine bir anlam ifade etmediğini aktaran KHK’lı öğretmen Nadiye Doğan, KHK’lı olmanın gurur verici olduğunu söylüyor. Mesleğin ne diye birisi  sorduğunda “KHK’lıyım diye cevap verdiğini aktaran Doğan, KHK’lılara “Korkmayın, sıkıntılarınızı mutlaka anlatın. Bu sıkıntılarımızı elbette yukarıdan birileri mutlaka duyacak” diye konuştu. Tanıdığı idealist birçok öğretmenin KHK ile ihraç edildiğini aktaran Doğan, “Bu insanlar ekstra mesai yapan insanlardı. Hiç bir para talepleri yoktu. Amacımız vatana millete hayırlı kişiler yetiştirmekti. Bizden çaldıkları aslında hayallerimiz oldu” ifadelerini kullandı.

“KHK’LILAR BÜYÜK ACILAR YAŞADI VE YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR”

Süreç içerisinde çok sayıda KHK’lının büyük acılar yaşadığını kaydeden Nadiye öğretmen, “Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bu dünyada çıkmazsa öteki tarafta çıkar” diyerek KHK’lılara yapılan adaletsizliklerin bir an önce son bulması gerektiğini dile getirdi.

“ÜLKEYE HUKUK GELİRSE HER ŞEY DÜZELİR”

Eşinin cezaevinde olduğunu, çocuğunun olmadığını bu yüzden rüzgarın savurduğu yöne doğru gittiğini söyleyerek şu andaki yaşamını özetleyen Nadiye Öğretmen,  “Her şeye rağmen umutluyum. Umudun bittiği yerde hayat biter çünkü. Ülkeye ancak hukuk gelirse düzelir” dedi.

“BÜYÜK DEVLET, BİZİM MASUM OLDUĞUMUZU BİLMİYOR MU?”

Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğuna vurgu yapan KHK’lı öğretmen Nadiye Doğan, sözlerini şu sözlerle noktaladı: “Devletimiz büyük. Pakistan’daki bir öğretmeni yatağından alıp Türkiye’ye getiriyor. Ancak 5 yıldır bir öğretmenin, sıradan bir memurun suçlu olmadığını bilmiyor mu? Herkes her şeyi çok iyi biliyor. Namuslular susuyor birileri konuşuyor. Artık birileri bir şey yapsın”  diyerek sözlerini tamamladı.