KHK TV, Münir Korkmaz

Haksızlığa uğrayan ve seslerini duyuramayan grupların sesi olmak için toplumsal muhalefetin farklı bileşenleri “Demokrasi Konferansı” çatısı altında bir araya geliyor.

KHK TV, demokrasi bileşenlerinin çağırıcılarından 3 ismi konuk alarak KHK meselesini ve KHK mağdurlarını masaya yatırdı.

KHK Tv’den Münir Korkmaz’ın sunduğu programın konukları Emekli Büyükelçi, eski milletvekili ve AİHM eski yargıcı Rıza Türmen, Eski EMEP Genel Başkanı ve eski milletvekili Av. Levent Tüzel ve Yazar Ayşegül Devecioglu‘ydu.

Münir Korkmaz, “KHK mücadelesi demokratik bir mücadeleden geçiyor. Demokrasi Konferansı çağırıcılarının KHK Tv’de bir araya gelmesinin önemli olduğunu düşünüyorum” diyerek konuşmasına başladı.

Emekli Büyükelçi ve CHP Eski Milletvekili Rıza Türmen hak arama mücadelesinde demokratik kanalların tıkandığına dikkat çekerek “KHK’lıIlar 150 binden fazla kişi olmuş. Bu insanların bir gecede hayatları adeta kayıyor. Daha sonra hukuksuzluk süreci başlıyor. Gerekçe yok, savunma alınmamış. “İrtibat ve iltisak” yeterli görevden uzaklaştırmak için.” dedi.

“KHK MAĞDURLARI, DEMOKRASİ KONFERANSININ AMACINA UYGUN MAĞDURLAR GRUBU”

KHK’lıların adeta yaşarken ölüme mahkûm edildiğini aktaran Türmen, “Buna karşı hak hukuk yolları kapanmış durumda. Tam da demokrasi konferansı bunun için var. Kapalı kanalların açılması, konuşamayanların konuşması için demokrasi konferansı var. KHK mağdurları, demokrasi konferansının amacına uygun mağdurlar grubu.  Demokrasi Konferansı, haksızlığa uğramış hak isteyen gruplara bu kapıları açacak.” diye konuştu. Daha sonra Münir Korkmaz, sırasıyla Yazar Ayşegül Devecioğlu’na ve EMEP Eski Genel Başkanı Levent Tüzel’e söz verdi.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından izleyebilirsiniz.