KHK TV

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın’da KHK’lılarla buluşmasında daha önce havuz medyası tarafından tepki çeken ve “FETÖ”cülükle suçlandığı sözlerini tekrarladı. “CHP ve bileşenleri iktidara geldiğinde tüm KHK’lar iptal edilecek. Yargılamalar yeniden yapılacak” dedi.

OHAL Komisyonu ve Giyotin Benzetmesi

Gülizar Biçer Karaca, İnsan Hakları Komisyon Başkanı olduktan hemen sonra OHAL Komisyonu Başkanından randevu talep ettiğini ve ancak iki buçuk ay sonra 8Ekim 2020’de görüşebildiğini kaydetti. Ve oradan çıktıktan sonra Karaca, “Oradan çıktığımda da aynı şeyi söylemiştim: Burası bir giyotin, hukuki bir zemin değil. Burada kimin iade edilip edilmeyeceğine ya kurum karar veriyor ya da saraydaki tek adam karar veriyor. Sonradan öğrendim ki Süleyman Özışık ve Süleyman Soylu da karar veriyormuş. O nedenle komisyon hukuksuzdur, buradan hiç bir adalet beklemeyin demiştim. Bugün de aynı cümlemi tekrar ediyorum.” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!