KHK TVAhmet Erkan

4. evre kanser hastası olan ve cezası Yargıtay tarafından onandığı için hasta haliyle cezaevine gönderilen Ayşe Özdoğan’ın kardeşi Emine Erdem de KHK mağduru.

Annesi Fatmana Karakuzu ile birlikte kardeşinin cezaevinden çıkması için mücadele eden Emine Erdem, 15 Temmuz sonrası yaşadıklarını KHK TV’den Ahmet Erkan’a anlattı.

2 çocuk annesi Emine Erdem, 15 Temmuz öncesinde eşiyle birlikte özel bir etüt merkezinde sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yapıyor. 15 Temmuz’dan önce öğretmen eşiyle işinden ayrılan ve daha sonrasında da baba evine dönen Emine Erdem ilk şoku eşinin cezaevine gönderilmesi ile yaşıyor. Daha sonra ise kardeşi Ayşe Özdoğan ve eniştesi cezaevine gönderiliyor. Baba Alzheimer hastası. Annesi de çeşitli hastalıklardan tedavi görüyor.

Kendi ifadesine göre Emine Erdem, “Ben de çok iyi değilim” diyor. Bu kadar acı içinde asla isyan etmiyor. Umut olmazsa yaşam olmaz ki diye de ekliyor. Çevresinde gördüğü KHK manzaraları karşısında kardeşinin ve kendisinin yaşadığı acıları unutuyor ve şöyle söylüyor Emine Erdem, “Özellikle ergenliğe adım atan çocuklar bu süreçten çok kötü etkilendi. Bir arkadaşımın oğlu annesinin başörtüsünü yırtmış sana bu zulmü yapanlar başörtülü diye. Arkadaşı gizli gizli namaz kılıyorum diyor, oğlumu da kaybetmemek için”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!