KHK TVAhmet Erkan

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Nerede bir hukuksuzluk varsa CHP, dün olduğu gibi bugün de oradadır. Bugünde haksızlığa hukuksuzluğa uğrayan KHK’lıların yanındayız” dedi.

CHP Konya’da KHK mağdurları ile bir araya geldi.

CHP’nin Konya’da düzenlediği KHK’lılarla buluşma programına, CHP Genel Başkan yardımcılarından Gülizar Biçer Karaca, Yüksel Taşkın ile İstanbul Milletvekillerinden Cihangir İslam, Turan Aydoğan, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ile Konya Milletvekili Abdüllatif Şener katıldı.

Açılış konuşmasını yapan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “KHK’lılar konusunda partimiz suçlanıyor. Partimiz CHP, Cumhuriyetimizi kuran partidir. Bizim terörle ve terör örgütüyle hiçbir bağımız olmadığı gibi, terörle mücadele eden bir partiyiz. KHK’lıların mağduriyetlerini, yaşadıkları sorunlarını ve adil yargılanma taleplerini dinlemek için bir araya geldik. Amacımız Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi, hak, hukuk ve adalet mücadelesidir” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, konuşmasında, “Anayasamıza göre herkes eşitse, adalet de herkese eşit olmalıdır. KHK’lıların suçsuzluğu tespit edildiyse hakları verilmelidir. Devlet hepimizindir. Kin tutmayacağız” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da CHP’nin hak ve adalet mücadelesinin sesi olduğunu belirterek, “KHK’lılara yapılan hukuksal yanlışlardan geri adım atılmadı. CHP’nin iktidarında adalet, hukuk, temel hak ve hürriyetler korunacaktır. Adil yargılanma sürecini de gerçekleştireceğiz” dedi.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener ise, “Uğranılan mağduriyetin sebebi hukuk değil, hukukun olmayışıdır. Hak ve hukuk olsaydı bu mağduriyetler olmazdı. Siyasette adalet ve samimiyet olmalıdır. Hukukun üstünlüğü sağlandığında mağduriyetler, kaygılar ve dertler bitecektir. CHP iktidarında bütün bunlar sağlanacaktır” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından KHK’lıların mağduriyetleri, yaşadığı sorunlar ile adil yargılanma talepleri dinlendi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!