KHK TV

İstanbul’da bir grup KHK’lı grev filmi öncesinde sinema salonuna gelerek “KHK’lar gidecek biz kalacağız” sloganları attılar.

KHK’lılar seslerini duyurmak için artık her yerdeler. Bir gün sokakta haykıran KHK’lılar, bir başka gün siyasilere seslerini duyuruyorlar.

Bir grup KHK’lı İstanbul’da 1910 yılında Osmanlı’da Bursa’da kadın işçilerin yaptığı grevi anlatan “GREV” filmi öncesinde salonda “KHK’lar Gidecek Biz Kalacağız”, “Kurtuluş Yok Tek Başına Ya hep beraber ya hiç birimiz ” sloganları attılar. Sloganlara sinema filmini izlemek isteyenler de alkışlarla destek verdi.

Grev filmi 1910 yılında yaşanan Osmanlı İmparatorluğu’nun en büyük genel grevini anlatır. Bursa’da ipek işçileri kadınlar, son derece olumsuz koşullarda çalışarak Avrupa sosyetesinin ipeğini dokumakta ve Osmanlı’nın borçlarını ödemektedir. Bu koşullara karşı kadınların birlikte direnişi, yüzyılın başından sonra uzun yıllar boyunca Türkiye’de eşine rastlanmayan bir öyküdür.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!