KHK TV

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ordu’da KHK ile ihraç edilen bir polis memurunun kendisini yakarak yaşamına son verdiğini söylerken, yazılan nota da “Ben vatan haini değilim” yazdığını belirtti. 

Meclis kürsüsünden haykıran Gergerlioğlu şu ifadeleri kullandı:

“İnsanları bu sıkıntılar ile yaşatıp, intihar etmelerine yol açan bir anlayış, bir iktidar ayakta şu anda ve bu iktidarın anlayışına karşı mücadele etmenin gerekliliği her geçen gün artıyor çünkü KHK’lılar çok yoğun bir medeni ölüm yaşıyorlar. İktidar acımasızca bunu yapıyor.

Çaresiz, köşeye sıkışmış olan insanlar maalesef ki maddi ve manevi açıdan sıkıntılara giriyorlar ve bu tür bir kurtuluşa başvurabiliyorlar. Tabii ki kesinlikle tüm insanlarımıza şunu söyleyelim; kesinlikle bu tür yollar kurtuluş değildir, kesinlikle bu tür şeyler kimsenin aklına gelmemelidir ama şunu en başta kamu yetkililerine hatırlatalım bu zulüm ne zaman bitecek diyoruz? İnsanlar canlarını kaybediyor, hayatları mahvoluyor ve siz hâlâ susuyorsunuz! Korkunç intiharlar oluyor, görmezden geliyorsunuz, 3 maymunu oynuyorsunuz hiç mi vicdanınız yok? Hiç mi bu konuda bir kaygı hissetmiyorsunuz diye size soruyorum ve cevap bekliyorum!”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!