KHK TVAhmet Erkan

CHP Milletvekili Avukat Turan Aydoğan affın hukukun içinde bir müessese olduğunu ancak yargılanma ve aklanmanın daha önemli olduğunu kaydetti. KHK’lıların görüşmelerinde “Ben suçlu değilim ki affedileyim” sözünü çok kıymetli bulduğunu aktaran Aydoğan, “Af da hukukun içinde ancak hukuku da engelleyen bir müessesedir. Yargılanma ve aklanma hakkı daha kıymetlidir” dedi.

“TRAVMALARIN AZALTILMASI İÇİN DEVLET ÖZÜR DİLEMEYİ DE BİLMELİ”

KHK’lıların telafisi imkânsız travmalar yaşadığını aktaran CHP’li Aydoğan “Devlet bu süreçte travmayı en az a indirmek için özür dilemeyi de bilmeli” ifadelerini kullandı. Haksızlıklar devam ettikçe bu haksızlıkları haykırmaya onunla mücadele etmeye devam edeceklerini kaydeden Aydoğan “Haksızlığın olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur dedik bizler namuslu insanlarız” diye konuştu.

“EN İLKEL REJİMLERDE OLMAYACAK ŞEYLERE TANIKLIK ETTİK”

Süreçte gezdikleri illerde birçok haksızlıklara tanık olduklarını aktaran CHP’li vekil şöyle devam etti: “Anne baba tutuklu çocuğu okula alınmadı. Biz buna şahit olduk. En ilkel rejimlerde bile bu durum olmaz. Bu ayıplar biz hukukçular için utanç vesilesidir. Son hak ihlali de sona erene kadar mücadelemiz devam edecek” Bizim kendi ülkemizin vatandaşına cadı avı uygulamasının çok daha büyük bir ihlal ve travma olduğunu kaydeden Aydoğan, “KHK ile mağdur edilen insanlar bir şiddete uğramıştır. Sadece bir aftan bahsedeceksek bu travma sona ermez. Modern hukukta bu insanlar yalnızlaştırılmış olur. O yüzden yargılanma ve aklanma hakkının daha önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!