KHK TV

Gebze cezaevinde tutuklu bulunan Elif Yalçın’ın eşi Ahmet Yalçın ‘bağlanma döneminde bebeğimizi annesinden ayırdılar’ dedi.

OHAL mağduru olan ve cezaevinde bir süre kalan Ahmet Yalçın, eşi Elif Yalçın’ın bebeği olmasına rağmen Gebze Kapalı Kadın Cezaevinde tutuklu bulunduğunu ifade ediyor. “Çocuğumuz bağlanma döneminde annesinden ayrıldı” diyen Yalçın yaşadıklarını KHK’ye anlattı.

İLK ZAMANLARDA ÇOK ZORLANDIK

Ahmet Yalçın (31), 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yargılanarak cezaevine giriyor. Bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Yalçın, Okul Öncesi Öğretmeni Elif Yalçın ile evleniyor. Çiftin bu evlilikten bir erkek çocuğu dünyaya geliyor. Çocukları 14 aylık iken 5 Mayıs 2021 tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderilen anne Yalçın şu an bebeğinden ayrı. “Tam bağlanma döneminde bebeğimizi annesinden ayırdılar” diyen baba Yalçın sözlerine şöyle devam ediyor: Eşim okul öncesi öğretmeni olduğu için çocuk konusunda çok hassas. İlk başlarda cezaevine girdiğinde çocuğumuzu yanına almak istedi ancak cezaevi şartlarını gördükten sonra vazgeçti. Oğlum annesinden ayrıldığında çok ağlıyordu. Sürekli oyun oynayarak, farklı şeyler yaparak susturmaya çalışıyorduk. Şu an annemle yaşıyorum. Çocuğumun anneme alışması zor oldu. Ben işte olunca annem ile birlikte kalıyor.

EN BÜYÜK KORKUMUZ İKİMİZİN BİRDEN HAPİSTE OLMASI

Ahmet Yalçın üç ay Kandıra Cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. ‘Dosyam şu an Yargıtay’da, cezam onanırsa ben de cezaevine gireceğim, çocuğum hem annesiz hem babasız kalacak’ diyen Yalçın en büyük korkusunun bu olduğunu ifade ediyor.

ANNESİNİ UNUTMASIN DİYE FOTOĞRAFLARINI GÖSTERİYORUM

Ahmet Yalçın, eşi cezaevine girdikten sonra oğlunun geceleri sürekli annesini sayıkladığını söylüyor. ‘Oğlum annesini unutmasın diye fotoğraflarını gösteriyorum, annesi ile ilgili konuşuyorum’ diyen Yalçın, çocuğunun psikolojisi için endişeli olduğunu ifade ediyor. Yaşının küçük olması nedeniyle çocuklarının olayları çabuk unutması Yalçın ailesi için tek teselli kaynağı.

İNSANLAR YAŞADIKLARIMIZDAN BİHABER

Süreçten sonra çevresindeki birçok insanın kendisinden uzaklaştığını söyleyen Ahmet Yalçın ‘insanlar bizim yaşadıklarımızı birebir yaşamadıkça bizi anlamıyor’ diyor. Yaşanan hukuksuzluğa ses çıkarmayan insanlar bir gün bu hukuksuzluk kendilerini de bulunca konuşmaya başlıyorlar diyen Yalçın sözlerine şöyle devam ediyor: Biz her ne kadar çevremizdeki insanlara derdimizi anlatmaya çalışsak da onları bir türlü yaşadıklarımıza inandıramadık. İşkenceler için bile ‘propaganda’ ifadesini kullandılar. Bu toplumda yaşamak bana huzur vermiyor. Yurtdışı yasağım olmasaydı buradan gitmek isterdim. Şimdi tek isteğim eşimin bir an evvel cezaevinden çıkıp yeniden bizimle beraber olması.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!