KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı Akademisyen Bahadır Bozoğlan KHK’lıların kendilerini iyi hissetmeleri için mücadele etmeleri ve mücadeleden asla vazgeçmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Bozoğlan “Kimseden beklentiye girmeyin. Biz bir şey yapmazsak hiçbir siyasi parti bizim için bir şey yapmaz” dedi. Bozoğlan, KHK’lıların mücadele etmeden yaşadıkları travmayı atlatmalarının mümkün olmadığını kaydetti. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim dalında öğretim görevlisi iken KHK ile ihraç edilen Bahadır Bozoğlan, şu anda uluslararası eğitim alan öğrencilere online rehberlik ve terapi hizmeti veriyor. ABD’deki İngiltere’deki Almanya’daki iyi üniversitelerde okuyan öğrencilerin kendi akademik alt yapılarından faydalandığını ancak ülkedeki gençlerin bundan faydalanamadığını kaydeden Bozoğlan, “ Bundan biz kaybetmiş gibi gözüksek de aslında ülkemiz ve gençleri kaybediyor.” İfadelerini kullandı.

“KHK’LARLA İNSANLARIN BİR GECEDE İŞİNDEN OLMASI TRAVMADIR”

On binlerce insanın bir hecede KHK’larla işinden olmasının travma olarak adlandırılabileceğini aktaran KHK’lı Akademisyen Bahadır Bozoğlan “Kendimden yola çıkıyorum. Mücadele etmeden ise bu travma atlatılamaz. Ben bu şekilde atlattım. Mücadele edenler için umut var. Bu anlamda ben de işimize geri döneceğimize ülkeye hukuk ve adaletin geleceğine inancım var” diye konuştu.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!