KHK TVAhmet Erkan

Akademisyen, gazeteci ve yazar Mümtazer Türköne, yıllar sonra konuştu.

Kaleme aldığı bir kaç makale nedeniyle 15 Temmuz sürecinde “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklanan Türköne, 4 yıl 2 ay cezaevinde kaldı. Özgürlüğüne kavuştuktan sonra Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Çavuş köyünde münzevi bir hayat yaşayan Prof.Dr. Türköne’nin hayatını gazeteci ve belgeselci Ahmet Erkan kayda aldı.

Cezaevinde geçirdiği yıllar için bir üzüntü duymadığını anlatan Türköne, bu süre içinde anne ve babasını kaybetmenin acısının unutulmaz olduğunu söylüyor.

Türkiye’nin çok büyük bir yıkım ve tahribat geçirdiğini savunan Türköne, “Yakın zamanda bu tahribatın onarılacağına dair bir ışık görünmüyor.” diye konuştu

Muhafazakarlığın ve dindarlığın çok büyük yara aldığını ve toplumun dinden uzaklaştığını gözlemleyen Türköne, siyasal alanda muhafazakârlığın yok olduğunu, iktidarın kimlikten uzak bir çıkar şebekesi olarak davrandığını ifade ediyor.

Siyasi ve aktüel konulardan uzak, gününün neredeyse tamamını kitap yazmak ve edebiyatla geçiren Mümtazer Hoca, 4 yıldan beri roman üzerinde çalıştığını ve tamamlanması durumda ortaya okunmaya değer bir roman çıkacağını belirtiyor.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!