KHK TVAhmet Erkan

Ömrünü Milli Görüş içerisinde geçirmiş KHK’lı Profesör Ali Seyyar yaşadıklarını KHK TV’ye anlattı.

Gazeteci ve belgesel yapımcısı Ahmet Erkan, Adapazarı’nın Taraklı ilçesine giderek Prof. Ali Seyyar’ın hikayesini görüntüledi.

“Bu zulüm bize bizim gibi olanlardan geldi, bu nedenle büyük hayal kırıklığına uğradım” diyen Prof. Seyyar, Gençlik Yıllarından beri Milli Görüş hareketinde ömrünü geçiren bir bili insanı.

KHK ile ihraç gerekçesi olarak kızının cemaate ait bir okulda eğitim görmesi ve Bank Asya’da 300 lira parasının bulunması olarak gösterilmiş.

50 kadar kitabı ve yüzlerce makalesi bulunan Prof. Seyyar, şöyle konuşuyor:

“Çocukluğum ve gençliğim Almanya’da geçti, 26 yıl gurbette yaşadım; ancak yüreğim hep vatan hasretiyle yanıyordu, bu nedenle yüksek lisans eğitimi için Türkiye’ye döndüm. Profesör oldum. AKP hükümetine sosyal yardımlaşma ve dayanışma konularında danışmanlık yaptım ve bu gün Türkiye’de engelli ve bakıma muhtaç kişiler yardım alıyorsa bunda benim çalışmalarımın payı büyüktür.”

Hakkında terör örgütü üyeliğinden dava açılan Prof. Seyyar yargılanıp beraat etmesine rağmen işine iade edilmiyor. 2016 yılından beri işsiz kalan Seyyar, “Hakkımda hiç bir şey bulunmadığı ve beraat ettiğim halde görevime dönemedim, özel bir okulda iş bulamadım, makalelerim hiç bir yerde yayınlanmadı. Maalesef Türkiye’de hukuk sistemine inancımı kaybettim.” diye konuşuyor.

Prof. Ali Seyyar’ın hikayesi KHK Tv YouTube kanalında…

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!